Yaşam

Osmanlı İmparatorluğu Tarihi, tarihçi Douglas A. Howard

1299 yılında Osman Bey tarafından kurulan “Devlet-i Aliyya” Osmanlı Devleti, Orta Çağ’dan Yeni Çağ’a kadar varlığını sürdürmüş; Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika kıtasına yayılmış büyük bir imparatorluktu.

Birçok ırktan ve milletten insanı bünyesinde barındıran bir imparatorluğun nasıl kurulduğu, nasıl ortaya çıktığı ve dağılışına kadar olan süreçte neler yaşandığına bütüncül bir bakış açısıyla bakan Osmanlı Tarihi, kapsamlı bir şekilde ortaya konuyor.

Douglas A. Howard, Osmanlı padişahlarının, çeşitli devlet görevlilerinin ve geniş hanelerin rolüne, saray hayatına ve uygulanan mali politikalara değiniyor; Hastalık ve afet dönemlerini, göç ve şiddetin insanlar üzerindeki etkilerini neden-sonuç ilişkisiyle inceler.

Tarih severlerin mutlaka okuması gereken bu kitapta Osmanlı İmparatorluğu’na dair her şeyi öğreneceksiniz. Osmanlı Devleti özellikle tarihe ilgi duyan ve edebiyat dışı okumalar yapmak isteyenlerin kitaplığında olması gereken bir kitap…

Sayfa: 480

bir imparatorluğun panoraması

Özenle hazırlanmış ve değerli bilgiler içeren bu kitabı büyük bir ilgiyle okuyacaksınız. Üç kıtada 600 yıl hüküm sürmüş, içinde farklı milletleri barındıran, savaştan savaşa koşan, toprak kaybedip kazanan bir imparatorluğun hem yıkılışını hem de kuruluşunu göreceksiniz.

Önemli kaynak özelliği

İstanbul’un Fethi ile devir açıp kapatan Osmanlı Devleti hakkında pek çok kitap ve makale yazılmış; araştırma yapılmıştır. Özellikle yabancı tarihçilerin ilgi odağı olan Osmanlı Devleti hakkında yazılan bu kitap birçok soruya cevap veriyor.

Kitap sayfası için link:

[email protected]

habertorbali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu