İş

SAP ve NVIDIA, yapay zekayı bulut çözümlerine entegre etmek için bir araya geldi

WALLDORF, Almanya ve SANTA CLARA, Kaliforniya – SAP SE (NYSE: SAP) ve NVIDIA (NASDAQ: NVDA), kurumsal müşterilerin SAP’nin bulut çözümlerinde veri ve üretken yapay zekadan yararlanma becerilerini geliştirmek için bir işbirliği yaptıklarını duyurdu. Ortaklık, ölçeklenebilir, işletmeye özgü üretken yapay zeka yeteneklerini içerecek olan SAP Business AI’yi oluşturmaya odaklanıyor. Bu yetenekler SAP’nin Joule® copilot’una ve SAP generative AI hub tarafından desteklenen tüm bulut çözümleri portföyüne entegre edilecek.

Bu girişim, SAP’nin küresel işletmeleri yönlendiren uygulamalara doğrudan üretken yapay zekayı dahil etme stratejisinin bir parçasıdır ve bu yapay zeka yeteneklerinin geniş ölçekte benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. SAP, alana özgü uygulamalara yönelik büyük dil modellerini (LLM’ler) iyileştirmek ve bunları NVIDIA NIM™ mikro hizmetleriyle dağıtmak için NVIDIA’nın üretken yapay zeka döküm hizmetinden yararlanacak. Entegre yeteneklerin 2024 yılı sonuna kadar kullanıma sunulması bekleniyor.

SAP SE CEO’su Christian Klein, gerçek iş değeri katan yapay zeka teknolojisinin sunulmasında stratejik teknoloji ortaklıklarının önemini vurguladı. NVIDIA CEO’su Jensen Huang, SAP’nin kurumsal verilerinin iş süreçlerini otomatikleştirmek için özel üretici yapay zeka ajanlarına dönüştürülme potansiyelinin altını çizdi.

İşbirliği kapsamında, üretken yapay zekanın SAP Datasphere® çözümü, SAP Business Technology Platform® (SAP BTP) ve RISE with SAP® dahil olmak üzere çeşitli SAP bulut çözümlerine entegrasyonu sağlanacak. Ortaklık, dijital dönüşümü basitleştirmek ve geliştirmek için 20’den fazla üretken yapay zeka kullanım örneğini keşfedecek. Bunlar arasında SAP S/4HANA Cloud’da kurumsal kaynak planlamasının otomatikleştirilmesi, SAP SuccessFactors ile insan kaynakları kullanım durumlarının iyileştirilmesi ve SAP Signavio’dan yeni yapay zeka içgörüleri üretilmesi yer alıyor.

SAP’nin bulut çözümlerinde dağıtım için SAP, NVIDIA NIM çıkarım mikro hizmetleri ve NVIDIA NeMo Retriever™ mikro hizmetleri dahil olmak üzere NVIDIA AI Enterprise yazılımını kullanmayı planlıyor. NVIDIA NIM, çıkarım performansını hızlandırmaya yardımcı olurken NVIDIA NeMo Retriever, güvenli veri erişimi ve gelişmiş içgörüler için geri alma destekli nesil (RAG) özellikleri ekleyecektir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu